01 grudnia 2022

Kalendarz adwentowy 2022

Do Wigilii zostały jeszcze 24 dni, a to oznacza, że nadszedł czas na Kalendarz adwentowy.

W tym roku prezentujemy wybrane nowości z naszej biblioteki szkolnej - książki kupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 

Codziennie inna książka, a do niej krótkie omówienie treści (wszystkie opisy pochodzą ze stron wydawnictw). Zapraszamy do lektury!

Jak czytaliśmy w listopadzie?

Przedstawiamy kolejne "Zaczytane klasy", czyli te, których uczniowie przeczytali w listopadzie najwięcej książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

Miło nam, że w rankingu znalazły się dwie klasy II (C i D).

Uczniom z klas wymienionych na plakacie serdecznie gratulujemy!

28 listopada 2022

Bookcrossing - uwolnij książki, dziel się z innymi!

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.

Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne.

W naszej szkole, w listopadzie, rozpoczęliśmy akcję „Wędrująca książka”. Specjalnie oznaczona skrzynka z książkami znajduje się na korytarzu na pierwszym piętrze. Każdy może wziąć wybraną książkę,  przeczytać ją, a następnie z powrotem uwolnić (przekazać dalej) do obiegu. Zachęcamy Was do uwalniania swoich książek – za zgodą rodziców. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie. 

Bookcrossing - oficjalna strona

21 listopada 2022

Wyprawki Czytelnicze dla klas I

Od jesieni 2020 roku w szkołach podstawowych w całej Polsce,  wszystkim pierwszoklasistom w ramach projektu Mała Książka –  Wielki Człowiek, zostały przekazane przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka” ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszoklasiści otrzymują nieodpłatnie Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.

W naszej szkole przekazanie uczniom książek połączyłyśmy z pierwszą wizytą w bibliotece oraz lekcją biblioteczną o ulubionych książkach, czytaniu i szanowaniu książek.


MATERIAŁY DLA NAUCZYCIELI

10 listopada 2022

Laureaci konkursu "Mój ulubiony bohater literacki"

Miło nam poinformować, że w konkursie plastycznym dla klas I "Mój ulubiony bohater literacki" decyzją jury I miejsce zajęła praca Wojtka Kazańskiego z ID.

II miejsce przypadło w udziale pracy Ani Kozakowskiej z klasy IA.

III miejsce zajęła praca Ani Ślińskiej z klasy I E.
Jury przyznało też trzy wyróżnienia dla prac:
Macieja Chomy z  klasy I D.
Uczennicy z klasy I D.
Karoliny Duszczyk z klasy I E.
Laureatom gratulujemy pomysłowości i znajomości bohaterów literatury dla dzieci. Dla wszystkich przygotowałyśmy piękne książki i pamiątkowe dyplomy.

03 listopada 2022

Jak czytaliśmy w październiku?

   "Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała". 

[Richard Steele, irlandzki pisarz i polityk]


Nowy rok szkolny przed nami, a to onacza, że zaczynamy kolejną edycję konkursu na "Zaczytaną klasę". Co miesiąc będziemy prezentować, jak czytały poszczególne oddziały. W maju podsumujemy wyniki i wybierzemy klasę, której uczniowie wypożyczyli i przeczytali najwięcej książek w roku szkolnym 2022/2023. Poniżej wyniki za październik.



28 października 2022

"Non scholae, sed vitae discimus"

 "Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia".

Mówi się, że łacina jest językiem martwym, czyli takim, który nie jest używany przez zwartą grupę etniczną. Jednak niektóre zwroty przeniknęły do naszego życia codziennego i czasami nawet nie wiemy, że używamy wyrazów pochodzenia łacińskiego:

PS - post scriptum (w dosłownym tłumaczeniu: po liście, po piśmie)

etc - et tecera (i tak dalej)

vademecum - vade mecum (pójdź za mną)

ex aequo (na równi).

Więcej przykładów znajdziecie w przygotowanej przez nas prezentacji. Zapraszamy do oglądania!

                                                                       Finis coronat (Koniec wieńczy dzieło)

24 października 2022

Rozstrzygnięcie JESIENNEGO KONKURSU

Przez ostatnie dwa tygodnie, w bibliotece szkolnej stał słój wypełniony kasztanami, a czytelnicy zgadywali, ile kasztanów mogło zmieścić się w słoiku? 

Zabawa cieszyła się dużą popularnością, oddano ponad 260 głosów. W piątek, komisja złożona z dwóch uczniów z klasy VII B i nauczycieli bibliotekarzy, policzyła kasztany - okazało się, że było 201 sztuk.
Sześć uczennic (z klasy V A, V E, VI D i VIII C) zapisało na kartkach do głosowania wynik 200 i to właśnie do nich trafiły pamiątkowe dyplomy oraz ksiażki.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

03 października 2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od 2008 roku, przez cały październik, obchodzone jest święto, które ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, czyli Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznych obchodów brzmi "Czytanie dla pokoju". 

Wszystkich uczniów zachęcamy do wzięcia udziału w zabawach i konkursach przygotowanych z okazji święta, a po szczegóły zapraszamy do biblioteki szkolnej.

29 września 2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Obchodzy w Polsce od 2001 roku, zawsze 29 września, w dzień urodzin Janiny Porazińskiej, polskiej pisarki literatury dla dzieci. Celem święta jest promowanie czytelnictwa oraz literatury dla najmłodszych. 

W tym roku, w naszej szkole z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie, na lekcjach języka polskiego, czytali utwory Marii Konopnickiej, patronki Roku 2022.

Zapraszamy do posłuchania jednego z jej wierszy!


27 września 2022

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 po raz kolejny w naszej szkole!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała w 2022 roku wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

W ramach programu, oprócz zakupu książek, w szkole zostaną podjęte rozmaite działania, promujące i wspierające rozwój czytelnictwa, m.in. konkursy, obchody świąt bibliotecznych oraz projekty.
Zapraszamy do śledzenia strony biblioteki szkolnej (zakładka Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022/2023), na której będziemy na bieżąco informować o realizacji programu.


13 września 2022

128. rocznica urodzin Juliana Tuwima

 13. września mija 128. rocznica urodzin Juliana Tuwima (1894-1953), jednego z najpopularniejszych poetów dwudziestolecia międzywojennego, autora tekstów dla młodszych i starszych. Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa takich wierszy, jak "Lokomotywa" czy "Ptasie radio"? Zachęcamy do ich posłuchania, w doskonałej interpretacji Piotra Fronczewskiego i Ireny Kwiatkowskiej.

"Lokomotywa"

"Ptasie radio"

24 czerwca 2022

22 czerwca 2022

Dzień Ojca

Pierwszym krajem, w którym ojcowie mieli własne święto, były Stany Zjednoczone, zainaugurowano je 19 czerwca 1910 roku. Dzień Ojca na świecie obchodzony jest w różnych terminach - w Polsce (od 1965 roku) zawsze 23 czerwca. 

Nie zapomnijcie o życzeniach dla swoich ojców, a w prezencie od nas tytuły książek, w których głównym bohaterem jest tata.

06 czerwca 2022

Superczytelnicy

Po dokładnym przeliczeniu wpisów na Waszych kartach czytelnika wybrałyśmy uczniów, którzy w tym roku szkolnym przeczytali najwięcej książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

W konkursie na "Superczytelnika" wygrały następujące osoby:

I miejsce – Justyna Kalisz (klasa III E)

II miejsce – Martyna Chrzanowska (klasa III C)

III miejsce (ex aequo) – Izabela Bandel (klasa III C)

                                       Michał Sadowski (klasa V C)

Dla każdego laureata przygotowałyśmy pamiątkowy dyplom oraz książki kupione z funduszy Rady Rodziców. Cieszy nas, że w szkole jest tylu uczniów, którzy lubią czytać książki. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju czytelniczych pasji.


Jak czytaliśmy w maju? Wybraliśmy "Zaczytaną klasę".

W maju, podobnie jak w poprzednim miesiącu, najwięcej książek przeczytała klasa III B, drugie miejsce zajęła klasa III E, a trzecie ex aequo III A i III C.

Gratulujemy uczniom wszystkich klas wymienionych na plakacie!

Nasz konkurs na "Zaczytaną klasę" dobiegł końca, już znamy zwycięzcę. Wygrała klasa III C, której uczniowie, w tym roku szkolnym przeczytali najwięcej książek w naszej szkole. To właśnie ta klasa, od września, co miesiąc znajdowała się w pierwszej trójce najlepiej czytających klas. W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki, kupione z funduszy Rady Rodziców.

Uczniom klasy III C składamy serdeczne gratulacje! 

31 maja 2022

Książki po ukraińsku

Nasza biblioteka otrzymała w prezencie pięknie wydane książki w języku ukraińskim. Do rąk dzieci trafiło 12 książek: 

  • „Try metełyky”, 
  • „Kazoczka pro muraszynyj gryb”, 
  • „Bida nawczyć”,
  • „Żenczyk, żenczyk newełyczkyj”, 
  • „Limeryky”, 
  • „Pro bidnoho parubka i cariwnu”, 
  • „Samczykiwśkyj Jiżaczok”, 
  • „Dyktuwała ce soroka, a zapysuwaw jiżak”, 
  • „Kołosok”,
  • „Didowa doczka ta babina doczka”, 
  • „Ekoabetka”,
  • „Zahadky”.

Dziękujemy Fundacji Świętego Mikołaja i Ukraińskiemu Instytutowi Książki!

Zapraszamy do wypożyczania książek! 


27 maja 2022

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Na przełomie maja i czerwca, od ponad dwudziestu lat, dzięki kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" odbywa się w Polsce Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem "Polscy autorzy dla klimatu".

Chcielibyśmy zaprosić Was do przeczytania tekstów literackich opisujących otaczający nas świat, który przez działania ludzi jest zagrożony oraz skłonić do refleksji nad ekologicznymi postawami.

Justyna Bednarek: "Ty też możesz uratować świat"

Grzegorz Kasdepke: "Latający talerz"

Marcin Kozioł" "Operacja Rysiek"

Rafał Witek: "Miś Niepolarny"

Wszystkie teksty oraz plakat pobrano ze strony XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom 

26 maja 2022

Życzenia z okazji Dnia Mamy

                                                         Nie ma jak u mamy, ciepły piec, cichy kąt.
                                                         Nie ma jak u mamy, kto nie wierzy, robi błąd.
                                                                                                Wojciech Młynarski

Z okazji Dnia Matki życzymy wszystkim Mamom, żeby miłość, którą obdarzacie bliskich, wracała do Was z podwojoną siłą. A ze swojej strony, polecamy do wspólnego czytania książki, których bohaterkami są mamy. 

19 maja 2022

Podsumowanie ankiety czytelniczej

W marcu poprosiłyśmy uczniów klas VI-VIII o wypełnienie krótkiej ankiety, w której mieli możliwość wyrażenia swojej opinii m. in. na temat biblioteki szkolnej czy ulubionych książek. Każdy czytelnik mógł też napisać tytuł książki lub serii, którą chciałby zobaczyć w bibliotece - pojawiły się ciekawe tytuły o różnorodnej tematyce. Wasze propozycje będą podstawą do stworzenia listy planowanych zakupów w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Odpowiedzi uczniów pomogą nam udoskonalić ofertę biblioteki oraz dostosować ją do potrzeb i oczekiwań naszych czytelników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wypowiedzieli się w naszej ankiecie! 

Zachęcamy do zapoznania się z analizą ankiety, dotyczącej poziomu czytelnictwa uczniów klas VI-VIII!

12 maja 2022

Wyniki konkursu na zakładkę

Ostatnim elementem projektu „Bliska Konopnicka” był konkurs plastycznym dla klas I-II „Moja ulubiona postać z utworu Marii Konopnickiej”. Autorzy zgłoszonych prac popisali się nie tylko zdolnościami plastycznymi, ale też znajomością twórczości Marii Konopnickiej. Jury po burzliwych obradach wybrało zwycięzców:


I miejsce ex aequo: Natalia Błaszczyk (II B)
                                Zofia Brzeska (II C)
II miejsce ex aequo: Anna Dziubak (II C)
                                 Zuzanna Olszewska (II B)
III miejsce: Maja Łasińska-Prętka (II E)


Jury przyznało też wyróżnienia dla:
Rozalii Osińskiej (I A)
Nikol Pertsevy (II D)

Laureaci, oprócz dyplomów, otrzymali interesujące książki (kupione z funduszy Rady Rodziców).


Laureatom składamy serdeczne gratulacje! 


Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac!
Praca Natalii Błaszczyk
Praca Zofii Brzeskiej
Praca Anny Dziubak
Praca Zuzanny Olszewskiej
Praca Mai Łasińskiej-Prętkiej
Praca Rozalii Osińskiej                                         Praca Nikol Pertsevy

10 maja 2022

Biblioteczna fotobudka

Śmieszne okulary, wąsy, meloniki i inne akcesoria czekają na czytelników, którzy odwiedzą naszą bibliotekę w tym tygodniu. Z okazji trwającego Tygodnia Bibliotek przygotowałyśmy biblioteczną fotobudkę, w której uczniowie mogą zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem, a wspólne robienie zdjęć jest doskonałą zabawą. 

Fotobudka czeka na czytelników jeszcze do wtorku, 17. maja. 

Serdecznie zapraszamy! 

06 maja 2022

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Od 1985 roku 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rozpoczyna Tydzień Bibliotek, który potrwa do 15 maja. W tym czasie biblioteki w całej Polsce świętują razem ze swoimi czytelnikami. Nasi uczniowie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnej fotobudce.

W tym roku Tygodniowi Bibliotek przyświeca hasło „Świat w jednym miejscu”. Poniżej prezentujemy plakat tegorocznych obchodów, autorstwa Pani Agaty Małeckiej.

Wszystkim czytelnikom życzymy bibliotek wypełnionych książkami fascynującymi, pięknymi, mądrymi, zabawnymi, wzruszającymi...

04 maja 2022

Jak czytaliśmy w kwietniu?

W kwietniu, podobnie jak w poprzednim miesiącu, najwięcej książek przeczytała klasa III B, drugie miejsce zajęła klasa III C, a trzecie III E.

Nasz konkurs na "Zaczytaną klasę" dobiega końca, w przyszłym miesiącu przedstawimy ostatni ranking i wyłonimy zwycięzcę.

Gratulujemy uczniom wszystkich klas wymienionych na plakacie!

29 kwietnia 2022

Majowe święta

Przed nami trzy majowe święta: 1, 2 i 3 maja. Warto przypomnieć sobie, skąd  się wzięły, dlaczego świętujemy i komu je zawdzięczamy?

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nas materiału!


23 kwietnia 2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej, gdyż w ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Zgodnie z długą tradycją w Katalonii, kobiety obdarowywano w ten dzień czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew pokonanego przez św. Jerzego smoka. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami w postaci książek. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO.

Wszystkich czytelników, bibliofilów, miłośników książek z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat święta. 

20 kwietnia 2022

Wyniki konkursu "Zostań mistrzem pięknego czytania"

W kwietniu, miała miejsce w naszej szkole, druga edycja konkursu "Zostań mistrzem pięknego czytania". Jest on skierowany do uczniów klas III i rozgrywa się w dwóch etapach: klasowym i międzyklasowym. Do drugiego etapu przeszła trójka uczniów z każdej klasy, to oni najlepiej odczytali fragmenty prozy.

W finale konkursu uczestniczyło 15. uczniów, którzy zaprezentowali nam utwór Agnieszki Starok "Kot Kocisław i jego ludzie" (Wydawnictwo Tekturka) oraz fragmenty "Mikołajka" René Goscinnego. 

Jury, złożone z nauczycieli bibliotekarzy, oceniało płynność czytania, właściwą dykcję, odpowiednią intonację oraz właściwą interpetację tekstu. 

Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcami konkursu zostali:

Mistrz Pięknego Czytania - Jakub Karubin (klasa  III E).

Wicemistrz - Urszula Starska (klasa III B) oraz Jakub Urbański (klasa III D).

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci, oprócz dyplomów, interesujące książki (kupione z funduszy Rady Rodziców).

08 kwietnia 2022

Projekt "Bliska Konopnicka"

Jednym z patronów 2002 roku, ustanowionych przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jest Maria Konopnicka. W związku z tym, nauczyciele bibliotekarze przygotowali projekt "Bliska Konopnicka", skierowany do uczniów klas 1-2. Celem projektu jest przybliżenie uczniom utworów poetki.

Projekt został podzielony na 3 etapy:

  • Uczniowie klas 1-2 zapoznali się z prezentacją na temat Marii Konopnickiej, w której wykorzystałyśmy wiersze poetki, w interpretacji uczennic klasy VII B i VIII B. 
  • Uczniowie klas 1-2 obejrzeli teatrzyk kamishibai pt. "Na jagody".
  • Ogłosiłyśmy też Konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas 1-2 pt. "Moja ulubiona postać z utworu Marii Konopnickiej". Ogłoszenie wyników nastąpi w maju, wtedy też na naszym blogu zaprezentujemy zwycięskie prace.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI!

05 kwietnia 2022

Jak czytaliśmy w marcu?

    W marcu najwięcej książek przeczytała klasa III B, drugie miejsce zajęła klasa III C, a trzecie ex aequo klasy III D i IV E.

    W przyszłym miesiącu wszystko może się zmienić, dlatego zapraszamy do biblioteki, szczególnie tych uczniów, którzy od początku roku nie odnaleźli jeszcze do niej drogi. Przypomniamy, że czekają tam na Was stęsknione książki!

    Uczniom najlepiej czytających klas w szkole serdecznie gratulujemy!




01 kwietnia 2022

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Od 1967 roku, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena, czyli 2. kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na książki dla najmłodszych, promowanie wartościowej literatury i grafiki oraz wspieranie czytania przez dzieci.

Każdego roku, inne państwo członkowskie IBBY (The International Board on Books for Young People) jest gospodarzem święta. W tym roku jest nim Kanada, a hasło przewodnie obchodów brzmi "Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia". 

Poniżej plakat reklamujący Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w 2022 roku oraz link do strony kanadyjskiej sekcji IBBY.

25 marca 2022

Warsztaty plastyczno-literackie

27. marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto ustanowiono w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach (działającego pod auspicjami UNESCO). Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

Jedną z odmian teatru jest kamishibai. Czym jest kamishibai? Jest to wywodzący się z Japonii teatr obrazkowy (kami to obraz, shibai to teatr, przedstawienie, sztuka). Do przedstawienia wykorzystywana jest drewniana skrzynka (butai), plansze z obrazkami oraz tekst. 

Uczniowie klasy II D i III D, brali udział w warsztatach plastyczno-literackich "Historie zamknięte w skrzynce", w trakcie których wykonali ilustracje do „Brzydkiego kaczątka”. Następnie czytali tekst bajki, prezentując stworzone plansze. Poniżej zamieszczamy niektóre prace. 

18 marca 2022

Polski romantyzm patronem 2022 roku

Okazją do uczczenia polskiego romantyzmu w 2022 roku jest 200. rocznica ukazania się dzieła „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza, które wyznaczyły początek polskiego romantyzmu. Bez takich utworów, jak  "Romantyczność", "Świtezianka", "Powrót taty" czy "Pani Twardowska", trudno sobie wyobrazić ostatnie dwieście lat polskiej kultury.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o najważniejszych przedstawicielach polskiego romantyzmu.

07 marca 2022

III C "Zaczytaną klasą"

Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem.                                                                                                                                                       [Jarosław Iwaszkiewicz]

Biblioteka szkolna organizuje konkurs na Zaczytaną klasę! Celem konkursu jest m.in. inspirowanie uczniów do rozwijania zainteresowań, kształtowanie kultury czytelniczej. 

Po przeanalizowaniu stanu czytelnictwa w I semestrze roku szkolnego 2021/2022 wybrana została najlepiej czytająca klasa. Podstawowym kryterium konkursowych zmagań była liczba wypożyczonych i przeczytanych książek przez uczniów danej klasy. 

Najlepiej czytającą klasą w I semestrze została III C. Uczniom składamy serdeczne gratulacje i zapraszamy do dalszej przygody z czytaniem.